ידידים

הצטרפו לאגודת ידידי מקום לשירה

מזה עשור פועל מקום לשירה בירושלים ובארץ לקידום השירה ולהפצתה. חלק גדול מהפעילות יוצא לפועל על ידי מתנדבים ובאופן מסורתי הכניסה לפעילויות הייתה ללא תשלום. במהלך השנים האלה קהל רב פגש את השירה העברית באופן בלתי אמצעי ורענן. אלפי אנשים ונשים נכחו במופעי מקום לשירה, בסדנאות ובפסטיבלים; אלפי ילדים, מבוגרים וקשישים בעלי צרכים מיוחדים זכו לסדנאות כתיבה בכל רחבי הארץ; מאות משוררים פרסמו את שיריהם באתר הרשת שלנו ובכתב העת, בהם משוררים ומשוררות בראשית דרכם שזכו לעריכה ולליווי מקצועי על מנת לסייע בידם לגבש את דור העתיד של השירה העברית בעשורים הבאים.


הפעילות הענפה הזו לוותה בתמיכה של גורמים שונים ואנו אסירי תודה להם על כך. עם זאת, בשנתיים האחרונות "מקום לשירה" נפל בין הכיסאות. ללא התראה מוקדמת מצאנו את עצמנו מחוץ למינהל הקהילתי לב העיר, ללא תמיכה מספקת של העירייה או של המדינה. לאור זאת, הפסטיבל הרביעי שנחגג השנה עלול להיות האירוע האחרון של מקום לשירה לפני סגירתו.


על מנת שהפעילות תמשיך, מתוך האמונה שלנו לפיה השירה שייכת לכולנו, אנו מזמינים אתכם להצטרף ליוזמה אזרחית של תמיכה במקום לשירה. תמורת תרומה נשמח לצרף אתכם לאגודת הידידים של מקום לשירה, להעניק לכם מנוי שנתי על כתב העת "כתובת", הזמנה לאירועים מיוחדים לידידינו, ובעיקר הזדמנות לעשות מעשה ולמנוע את קריסתו של עוד מוסד תרבות ירושלמי. מוסדות התרבות הירושלמיים הם עתידם של הצעירים, התיירות והאמנות בעיר הזאת, כי הם אלו, אשר יש בכוחם לטפח דור יוצרים מקומי וליצור אווירה של עיר יצירתית, רלוונטית ודינמית. תמיכה כזו היא מעשה חשוב מאין כמוהו.


דמי ההצטרפות לאגודת הידידים של מקום לשירה הם 100 ₪, וכל המרבה הרי זה משובח. ניתן להצטרף בדוכן אגודת הידידים במתחם הפסטיבל, באתר האינטרנט של מקום לשירה, או על ידי יצירת קשר לכתובת הדוא"ל הבאה: mail@poetryplace.orgפעם / קרן אלקלעי-גוט

בֵּין זְרוֹעוֹתֶיךָ

נִזְכַּרְתִּי פִּתְאוֹם
אֵיךְ
אֲפִלּוּ תְּשׁוּקָתָם הַעַזָה
שֶׁל הוֹרַי
לֹא הִצִּילָה אוֹתָם
מִן הַמָּוֶת הָאִטִּי,
עַרִירִי,

בִּזְרוֹעוֹת זָרִים.
כלנית*/ מרדכי גלדמן

הַכַּלָּנִית בּוֹעֶרֶת בְּלִי צְנִיעוּת
שְׁכַח אֶת עַצְמְךָ
הִיא תּוֹבַעַת
הַבֵּט בָּעַיִן שֶׁבְּלֵב הָאֵשׁ
בַּחוֹר
בְּחוֹר הַהֲצָצָה
הָצֵץ אֶל מֵעֵבֶר לְעַצְמִיּוּתְךָ
רְאֵה אֶת הַר הָעֲבָרִים

הַכַּלָּנִית בּוֹעֶרֶת בְּלִי צְנִיעוּת
אַף שֶׁהַחֹרֶף עוֹדֶנּוּ רָחוֹק
וְכַלָּנִיּוֹת וְרַקָּפוֹת טֶרֶם נָבְטוּ


*מתוך "שירים מאמירים"
ידיי/ אורי עגנון

ידיי אינן יודעות
לכתוב שירה יותר,
או לאחוז בעט.
אולי היה לי עט אחר,
אולי ידיים אחרות.

כעת מכל מקום,
הדף הודף אותי, הכל
יוצא עקום, לא איכותי
רואים? גמגמני יותר מדי,
וגם אני לא יודע לאחוז
שוב ב-

ידיי

אינן יודעות איך
למלא את השורות.
אך הן זוכרות.
זוכרות את מגעך.